ارتفاع مناسب قرنیز چقدر است؟

وقتی نوبت به خرید تخته های قرنیز میرسد، موارد مختلفی را باید لحاظ کرد. مورفلور در این مقاله، قصد دارد به شما اطمینان دهد که همه مشتریان ما انتخابهای زیادی برای قرنیز دارند. بنابراین ما گزینه های متنوع ارائه میدهیم تا بتوانید ارتفاع، ضخامت، طول کلی و فینیش کار را خودتان انتخاب کنید. اگر در دنیای قرنیزها تازه وارد هستید، انتخاب گسترده از انواع گزینه ها ممکن است برایتان دلهره آور باشد! ارتفاع قرنیز 

بارها از متخصصین مورفلور سؤال می­شود که چه طول و ارتفاعی را توصیه میکنند و یا اینکه استاندارد چیست. در پاسخ همیشه سعی داریم تا مشتری خودش انتخاب کند. زیرا این امر واقعاً به سلایق شخصی و دیدگاه زیبایی شناسی افراد دارد و از فردی به فرد دیگر تغییر میکند. با این حال، اگر در این انتخاب به كمك نیاز دارید، در این مقاله چند مورد را ذکر كرده ایم تا به روند تصمیم گیری شما كمك كنیم.

 

1- از سن ملک غافل نشوید!

سن ملکی که بازسازی میکنید یا در آن دکوراسیون جدید اجرا میکنید سهم زیادی در تصمیمگیری در مورد ارتفاع قرنیز دارد. این تأکید به دلیل اندازه ملک و ارتفاع سقف است. مثلاً در خانه های سبک قدیمیتر مانند خانه های شمیرانات متوجه میشوید که اتاقها بسیار با شکوه و سقفها بلند است. بنابراین مساحت بیشتری از دیوارها برای کار دراختیار دارید. به طور کلی کسانی که سقف بلندتری دارند قرنیز بزرگتر را انتخاب میکنند. همه چیز به هماهنگ کردن نسبتها بستگی دارد!

البته این بدان معنا نیست که اگر در یکی از خانه های مذکور زندگی نمیکنید، نمیتوانید قرنیز بلندتر انتخاب کنید. هرچند توجه به این نکته مهم است که اگر ملک شما مدرن یا جدید باشد، سقف کوتاهتری خواهید داشت. اگر اینگونه است باید به محدودیت فضایی که در آن کار میکنید توجه کنید. حواستان باشد در اتاق حس بسته شدن یا خفگی به ساکنین آن دست ندهد.

 

2- استاندارد قرنیز

ارتفاع استاندارد قرنیز آن است که مشتریان انتخاب میکنند. به طور کلی، ارتفاع استاندارد قرنیز حدود 145 میلیمتر است. این اندازه ارتفاعی متوسط است از مواردی که ما به شما پیشنهاد میکنیم، مورفلور ارتفاع 70 میلیمتر تا 350 میلیمتر را ارائه میکند.

همانطور که قبلاً ذکر شد، همه اینها به نگاه کلی شما بستگی دارد. به طور کلی، کسانی که چیزی ساده، محتاطانه و کوچک میخواهند، اندازه کوچکتر گزینه های پیشنهادی را انتخاب کنند. نکته ای که باید در انتخاب ارتفاع مناسب در نظر بگیرید، اندازه پروفیل است.

صرف نظر از ارتفاع کلی مورد مهم بعدی اندازه خواهد بود. زیرا اندازه پروفیل هرگز تغییر نمیکند. بنابراین، اگر بخواهید چیزی واقعاً کوچک مثلاً 70 میلیمتر را انتخاب کنید، قطعه ای مسطح 33 میلی متر وجود دارد که ارتفاع کلی را تشکیل بدهد. دقت کنید که چه مقدار از قطعه صاف را روی تخته خود میخواهید و چه چیزی بهترین جلوه را در خانه شما دارد.

اگر ارتفاع بلندتر مد نظرتان است و میخواهید چیزی متمایز و برجسته باشد، باید حدود ارتفاع 220 میلیمتر (9 اینچ) و بالاتر را مشاهده کنید. تا ارتفاع کلی 350 میلیمتر، شما آزاد هستید که مانند طراحی قرنیز خودتان هم متمایز و جسور به نظر بیایید!

 

ارتفاع قرنیز 

قرنیز چوبی

 

3- طرحهای منحصر به فرد قرنیزهای بلند

اگر در جستجوی قرنیز بلند هستید و چیزی متفاوت و چشمگیر میخواهید، مورفلور میتواند با جزئیاتی که مورد نظرتان است آنرا برای شما بسازد. قرنیزهای بلند عالی هستند، زیرا منحصراً برای عده ای ساخته شده که می خواهند به یک سبک و طرح فوق العاده و بی نظیر دست پیدا کنند. با قرنیزهای بلند مقطع پروفیل بزرگتری، نسبت آنچه در طراحی استاندارد قرنیز است، خواهید داشت.

 

ارتفاع قرنیز 

قرنیز مدرن

4- تم طراحی داخلی     

نکته نهایی که باید هنگام انتخاب ارتفاع قرنیز در نظر بگیرید، زمینه و تم کلی طراحی داخلی در فضای شما است. در برخی از سبکها قرنیز میتواند سهم زیادی در نقشه و طراحی کلی اتاق داشته باشد، در حالی که در برخی دیگر این تأثیر بسیار ظریف است.

به عنوان مثال طراحیهای داخلی مینیمال را در نظر بگیرید. در این روند طراحی بنای همه چیز بر سادگی، خطوط مستقیم و عقب نگه داشتن اشیاء و وسایل است. بنابراین، اگر مایلید این سبک را در سرتاسر خانه خود حفظ کنید، ارزش دارد که قرنیزها را ساده و ظریف انتخاب کنید. به طور کلی، در طراحی داخلی مینیمال انتظار میرود که قرنیز، ارتفاعش کم و تا حد امکان مجزا و گسسته باشد.

 

ارتفاع قرنیز 

قرنیز سفید

 

از طرف دیگر، برخی از طرحهای داخلی واقعاً قابلیت دارند که پروفیلهای قرنیز را در خود جای داده و با سایر اجزای طرح یکی کرده و در طراحی کلی اتاق جای دهند. بنابراین، بدون شک مایلید قرنیزها در ارتفاعی قرار بگیرند که خودنمایی کنند و دیده شوند. در طراحی داخلی ماکسیمال همه چیز در مورد رنگ، متمایز بودن و بیانی است که در اتاق نمایش میدهید. بنابراین، در این طراحی اغلب قرنیزها را با رنگی جسورانه میبینید تا با عظمت اتاق مطابق باشد. اگر قصد دارید قرنیزها را رنگ کنید، ارتفاع کلی در تعیین نوع، غلظت و میزان استفاده رنگ به شما کمک میکند.

 

ارتفاع قرنیز 

ترکیب رنگ با قرنیز

 

به طور کلی، هنگام انتخاب عوامل زیادی مؤثر است. نه تنها ارتفاع درست، بلکه قرنیز مناسب برای خانه، از عواملی است که باید در نظر گرفته شود. اگر به همه مواردی که در بالا ذکر کردیم دقت کنید، بدون شک میتوانید ارتفاع مناسب ملک و قرنیز خود را پیدا کنید.

اگر هنوز شک دارید تنها کاری که باید انجام دهید این است که با یکی از تیم فروش مورفلور تماس بگیرید. قطعاً از کمک به شما خوشحال خواهیم شد.

برچسب ها: قرنیز، ارتفاع قرنیز، بازسازی، استاندارد قرنیز، قرنیزهای بلند، مقطع پروفیل قرنیز، طراحی داخلی مینیمال