5 نکته قبل از خرید پارکت برای بزرگتر نشان دادن اتاق

بیشتر ما حداقل یک اتاق در خانه داریم که آرزو میکنیم کاش بزرگتر بود. احتمالاً راه های مختلف را برای بزرگتر نشان دادن فضا انجام داده اید: از رنگ آمیزی دیوارها به رنگ روشن، تا پرده های کاملاً ساده و لامپهایی که به همین منظور قرار داده شده اند. همیشه مشتریان مورفلور از کارشناسان ما در مورد انتخاب پارکت و تاثیر آن بر بزرگ نمایی اتاق قبل از خرید پارکت میپرسند.

چه نوع پارکتی اتاق را بزرگتر نشان میدهد؟

انتخاب پارکت میتواند به تغییر اندازه اتاق در راستای جذابیت و افزایش عملکرد آن کمک کند. در این مقاله به پنج نکته قبل از خرید پارکت اشاره شده که با رعایت آنها فضای بزرگتری در مورد خانه به افراد القا میکند:

انتخاب پارکت

1- انتخاب پارکت بر اساس رنگ: پارکت تیره یا پارکت روشن

انتخاب پارکت رنگ روشن ضمن جلوه بخشیدن به مبلمان اندازه ظاهری اتاق را نیز گسترش میدهد و فضا را به سمت بالا باز میکند. فرشهای کرِم، کاشیهای با رنگ طبیعی و خنثی و پارکت چوبی سفید را در نظر بگیرید. این رنگهای جذاب، سبک و خنثی به اتاق حس فضای باز را میدهد و باعث بزرگتر جلوه دادن آن میشود.خصوصا وقتیکه نور طبیعی خورشید نیز به داخل اتاق بتابد.

پارکت تیره اتاق را کوچکتر نشان میدهد یا بزرگتر؟

شاید تعجب کنید وقتی ببینید که پارکت تیره هم به بزرگتر نشان دادن اتاق شما کمک میکند. پارکت تیره، ایجاد جذابیت و فضا را باز میکند. چه پارکت روشن را انتخاب کنید و چه پارکت تیره، هر دو مزایای خود را برای گسترش ظاهر اتاق دارند. از پارکت تیره نباید ترسید. پارکت تیره اگر با رنگ دیوار هماهنگ شود، اتاق واقعاً بزرگتر از آنچه هست جلوه میکند. مورفلور هم برای پارکت کاملا روشن و هم برای پارکت بسیار تیره پیشنهادهای خوبی برای شما دارد.

بیشتر بخوانید

2- پارکت یک دست در تمام اتاقها

ثابت شده که استفاده از پارکت مشابه در اتاقهای مختلف خانه، اثر یکپارچه ایجاد میکند که به جاری و روان بودن فضای هر اتاق کمک میکند و باعث میشود فضاهای کوچکتر در خانه بزرگتر و هر بخشی قسمتی از چیزی بزرگ به نظر برسد. البته کفپوش حمام به دلیل کارکرد اتاق و خیسی و رطوبت آن، چیزی است که باید جداگانه برایش فکر کرد. همچنین سرویس بهداشتی شما به پارکتی نیاز دارد که بتواند در برابر این عوامل مقاومت کند. پس سعی کنید در هنگام خرید پارکت همه را از یک نوع بخرید.

انتخاب پارکت

بیشتر بخوانید

انتخاب پارکت

3- انتخاب پارکت موازی یا مورب

باور کنید یا نه، نحوه نصب پارکت در بزرگ یا کوچک نشان دادن فضای اتاق مؤثر است. به عنوان یک ترفند شناخته شده در تجارت، نصب پارکت به گونه ای که تخته ها به موازات طولانیترین دیوار در اتاق قرار دارند بی تردید فضای اتاق را بزرگتر نشان میدهد. به همین ترتیب، اگر برای اتاقی کوچک فرش انتخاب میکنید، از الگوهای شلوغ و پُرگل پرهیز کنید و چیزی مانند راه راه های عمودی را انتخاب کنید تا به بزرگ شدن فضا کمک کند.

یکی دیگر از ترفندهای نصب پارکت که به بزرگ شدن فضای یک اتاق کوچک کمک میکند، نصب تایلها به صورت مورب است. اگرچه این کار استاندارد و معمول نیست، چشمان ما با باور بزرگتر بودن فضا فریب میخورد. نکته قابل توجه اینکه خانواده محصولات ریمان مورفلور نه تنها از عرض بسیار بالایی برخوردارند بلکه خطوط درز آنها نیز موازی نیست. در حقیقت استفاده از محصولات این خانواده در بزرگتر نشان دادن اتاق بسیار کمک میکند.

بیشتر بخوانید

4- تخته بجای نوار!

در بین انواع ترفندهای افزایش فضا، این مورد یکی از ساده ترین موارد قابل اجراست. تخته هایی عریضتر نسبت به تایلهای نازک انتخاب کنید طوری که اندازه آنها حداقل 8 سانت باشد. پهنای بیشتر تخته ها با کم کردن درزهای کف اتاق، باعث میشود فضای اتاق خلوتتر و بازتر شود؛ زیرا به تخته های کمتری نیاز است. به همین سادگی!

انتخاب پارکت
انتخاب پارکت

5- تایلهای بزرگ

همانطور که با تخته های بزرگ فضای اتاق را گسترش میدهید، با انتخاب تایلهای بزرگ نیز فضا را بزرگتر و بازتر کنید. تایلهایی را انتخاب کنید که حداقل سایز آنها 30 سانتیمتر مربع باشد تا به باز شدن فضا کمک کند.

اگر مایلید بدانید چگونه میتوانیم فضای اتاقهای شما را بزرگتر کنیم، با شماره 02177801530 یا به صورت آنلاین با کارشناسان مورفلور تماس بگیرید.

برچسب ها: پارکت تیره، پارکت موازی، پارکت مورب، تایل بزرگ، خرید پارکت، پارکت روشن، نصب پارکت