5 نکته کوچک ولی مهم درباره زیرسازی پارکت چوبی

زیرسازی موردی بسیار حیاتی در نصب پارکت تمام چوب و پارکت مهندسی است. در واقع زیرسازی، یک لایه نازک و معمولا از مواد پلاستیکی است. زیرسازی پارکت چوبی در بین زیرکار و پارکت در حین پروژه، نصب می شود. در این مقاله تیم کارشناسی مورفلور، به بررسی موارد اهمیت یک زیرسازی مناسب در نصب پارکت چوبی پرداخته اند.

بیشتر بخوانید

  1. زیرسازی آب و رطوبت رد شده از زیرکار را تا حدود زیادی جذب کرده و به همین علت باعث میشود که پارکت مهندسی شده نصب شده، بدون آسیب دیدگی یا کپک زدن باقی بماند.
  1. در زمان نصب پارکت چوبی مهندسی بر روی زیرکار سخت و یکپارچه، زیرسازی باعث جذب شوکهای ضربه ای اعمالی بر کف شده و صدایی را که ممکن است ناشی از پوچی چوب باشد، به کمترین حد میرساند. برای دست یابی به بهترین نتیجه ممکن، نیازمند زیرسازی ضخیم هستیم. همانگونه که در انتخاب پارکت تمام چوب و یا پارکت مهندسی دقت میکنید، انتخاب زیرسازی نیز بسیار مهم است تا از سایش و آسیبهای دیگر جلوگیری شود.
  1. زیرکار صحیح حرارت را از محیط اطراف گرفته و اثر خود را بر سطح پارکت اعمال میکند. با نصب زیرسازی از هدایت حرارتی جلوگیری میشود. در حقیقت کنترل دما باعث انطباق هرچه بیشتر پارکت با پای افراد بدون ایجاد عوارض جانبی می شود.
  1. حتما بایست برای جلوگیری از رشدکپک و بوی زننده، زمان کافی برای خشک شدن کامل لایه زیرین کفسازی را قبل از نصب پارکت تمام چوب و یا پارکت مهندسی در نظر بگیرید.
  1. گاهی هم ممکن است پارکت مهندسی شده را با زیرسازی متصل به آن خریداری کرده و باعث کاهش زمان نصب شوید. از طرفی از خریداری بیشتر یا کمتر زیرسازی جلوگیری کنید.

برچسب ها: زیرکار، نصب پارکت، پارکت تمام چوب، پارکت مهندسی

به طور کلی در زمان خرید زیرسازی برای کف خانه تان، به نوع پارکت و زمان کارکرد آن توجه کنید. منا میتوانید در مورد زیرکارهای موجود در بازار و نوع کیفی آنها با کارشناسان مورفلور از طریق ایمیل یا شماره تلفن 77381530 تماس حاصل فرمایید

بیشتر بخوانید