ساب پارکت چوبی

شرکت پارکت مورفلور با اطمینان ادعا میکند که در حوزه کفپوش در ایران در جایگاه نخست قرار دارد. در طول مدتها فعالیت، پارکت خانه های بسیاری را تامین کرده ایم و آنها بدون درخواست هیچ گونه تعهدی برای دوام و کیفیت، به ما اعتماد کرده اند و ما نیز به بهترین نحو پاسخگوی این اعتماد بوده ایم.

سنباده زدن و نوسازی کف کار سختی است که مهارت در آن نیازمند زمان است. هر بار که پارکتی 60 ساله و کاملاً کهنه و فرسوده ترمیم و نوسازی میشود از ظاهر تازه و شکیل آن به وجد میآییم. در این مقاله قصد داریم اصول ساب پارکت را بررسی کنیم.

سنباده انواع پارکت و کفپوش

در حین کار و سنباده زدن از جدیدترین تجهیزات غبارگیر بایست استفاده کرد. خاک اره حاصل از فرآیند ترمیم سطح چوب باید جمع شده و پس از انجام سرویس، بدون ایجاد آلودگی از محل دور شود.

گاهی در صورت خرابی در اثر رطوبت بیش از حد یا فرسودگی زیاد ممکن است برخی از تعمیرات کف نیز لازم باشد. مثلاً امکان دارد که یک تخته نازکتر، ترک خورده یا یکی از تخته های پارکت شل شده و نیاز به نصب مجدد یا تعویض کامل داشته باشد.

بهترین روش در مورد انتخاب رنگ و فینیش نهایی پارکت، به نمایش گذاشتن نمونه های موجود به صورت اجراشده روی پارکت است. این فرآیند شامل رنگ آمیزی در بخش کوچکی از کف، قبل از سنباده زدن نهایی است، تا بتوان تصور کرد که بعد از اجرای کل کار، ظاهر آن به چه صورت خواهد بود. پس از آن مجدداً کل کف سنباده زده میشود و بقایای هر رنگ و هر ناهمگونی از بین میرود، سپس با ماده انتخاب شده رنگ آمیزی میشود و پس از آن با درزگیر مناسب کاملاً عایق میشود.

بیشتر بخوانید

ترمیم پارکت تمام چوب و پارکت مهندسی شده

اصولا ترمیم پارکت تمام چوب نسبت به ترمیم پارکت چوبی مهندسی شده چالش بزرگتریست. فینش پارکت تمام چوب را بایست با لاک یا روغن فینیش کنید. انبوهی از رنگها وجود دارد که میتوان از میان آنها انتخاب کرد. بخش کوچکی از آنها شامل انواع طیفهای رایج تیره، متوسط و روشن و همچنین انواع خاکستری و سفید است.

پارکت مهندسی شده یکی از محبوبترین گزینه های کفپوش امروزی است – از نقاط قوت آن ایجاد احساس چوب واقعی و طبیعی است، بدون داشتن معایب کفپوش چوبی. یکی دیگر از عوامل اصلی فروش این محصول امکان انقباض و انبساطی است که ایجاد میکند و به راحتی در برخی محیطهای آسیب رسان که هر جنسی قابل استفاده نیست، کاربرد دارد.

لایه بالایی پارکت مهندسی شده میتواند بین 5/2 تا 6 میلیمتر متغیر باشد. هر چیزی کمتر از آن جز محصولات روکشدار (ونیر) طبقه بندی میشود. ضخامت بالاترین لایه چوب تعیین میکند که چند بار میشود کف را سنباده زد و فینیش کرد.

چند نکته در مورد ساب پارکت مهندسی شده:

آیا می دانید تخته هایی که با لایه بالایی 3 میلیمتر فقط یک بار قابلیت سنباده زدن دارند؟

آیا میدانید تخته هایی با 2 یا 3 نوار معمولاً کفپوش مهندسی شده با لایه رویی 3 میلیمتر محسوب میشوند؟

آیا میدانید پارکت چوبی را تنها میتوان تا سطح زبانه و کام سنباده زد؟ عمق سنباده روی یک تخته استاندارد با ضخامت 18 میلیمتر تقریباً 7 میلیمتر است که تقریباً به اندازه پارکت چوبی مهندسی شده یعنی 6 میلیمتر است.

بیشتر بخوانید

حرف آخر

از الف تا ی کار کف ساختمان خود را به مورفلور بسپارید. همکاری با شرکت کفپوش سازی ما متضمن موفقیت است، به این معنی که میتوانید از بسته کامل خدمات با کیفیت برتر بهره مند شوید. از نصب کف چوب گرفته تا بازسازی و سنباده زدن، ما در تمام مراحل و لحظات زندگی از کفپوش چوبی محبوب شما مراقبت میکنیم.

خدمات کفپوش ما بدون هیچ تعهد مالی برای شما همراه با بازدید از مکان با مشاوره رایگان در خدمت شماست. با ما با شماره 02177381580 در تماس باشید تا با یکی از اعضای حرفه ای ما صحبت کنید تا برای شما در بهترین زمان زیرکار، کفپوش قبلی و سایر موارد ضروری را رایگان ارزیابی کنند.