هفت روش ساده برای فنگ شویی در خانه

از آنجا که به احتمال زیاد با فضای داخلی خانه بسیار مأنوس هستید، ایده خوبی است که آن را با نکات مثبت پر کنید. فنگ شویی را در محیط پیرامون خود وارد کنید، درواقع فنگ شویی شیوه باستانی چینیهاست که از طریق محاسبات علمی تعادل انرژی یا چی (chi) را ایجاد میکند. هدف از فنگ شویی دعوت چی به خانه است تا در زندگی انرژی مثبت و تعادل را حس کنید که روشی نسبتاً ساده است برای بهبود نوسانات روزمره و ارتعاشات فضای زندگی. گرچه مورفلور متخصص این امر نیست و محاسبات به فضای دقیق شما بستگی دارد، اما دستورالعملهای کلی وجود دارد. بنابراین، قصد داریم تا حد امکان برای اوقاتی که در خانه هستید انرژی مثبت القاء کنیم.

 

فنگ شویی

تخت را جایی قرار دهید که هنگام خوابیدن بتوانید در را ببینید، اما دقیقاً مقابل آن نباشید.

1- موقعیتهای فرماندهی خود را بررسی کنید.

در فنگ شویی، یکی از مهمترین اصول، موقعیت فرماندهی است. اساساً، این مربوط به موقعیت برخی از مبلمان مهم است: تختخواب (نشاندهنده خود شماست)، میز تحریر (نشاندهنده حرفه شماست) و اجاق گاز (نشان دهنده ثروت شماست). بله، ممکن است نتوانید اجاق گاز خود را جابجا کنید، اما به راحتی میتوانید تخت و میز کار خود را در جای بهتری قرار دهید. نکته اصلی این است که هنگام استفاده از این وسایل بتوانید درب را ببینید – آیا میتوانید هنگام خوابیدن یا نشستن پشت میزتان در را ببینید؟ نباید مستقیماً مقابل در باشید، اما پشت به آن هم نباید باشید. همه اینها دست به دست هم میدهند تا شما انرژی مثبت بیشتری دریافت کنید.

 

فنگ شویی

قفسه های کتاب، از کف تا سقف، باعث شده این خانه مرتفع و با فضای وسیعی به نظر بیاید.

 

2- به طراحی عمودی فضا دقت کنید.

نه، نیازی به نردبان یا دیوار سنگنوردی نیست! کافیست برخی اشکال و خطوط عمودی را در خانه جا دهید تا فضا وسیع و باز و بزرگتر جلوه کند. برای این کار راههای مختلفی هست: از آباژور و چراغهای قدی و کشیده استفاده کنید. در گوشه ای از اتاق گلدان درختی بگذارید. از قفسه های بلند و کشیده برای کتابهایتان استفاده کنید. تمام این پارامترها باعث میشود فضای خانه بزرگ و مرتفع حس شود.

 

فنگ شویی

حتی اگر فضای کارتان در خانه پشت میز غذاخوری باشد، حتماً در پایان هر روز آن را تمیز و خلوت کنید.

 

3- همه چیز را تمیز و مرتب نگه دارید.

بهم ریختگی محیط و اشیا حتی ذهن و خلاقیت شما را مخدوش میکند، چه رسد به آنکه اثر مثبتی روی دکوراسیون و طراحی داشته باشد. در فنگ شویی اعتقاد بر این است که شلوغی و بی نظمی فضای ارزشمندی را که باید جای انرژی مثبت باشد، اشغال میکند. ما توصیه میکنیم هر روز فضای کار خود را تمیز کنید. نه تنها باعث میشود استرس کمتری داشته باشید بلکه در اوج ساعات آشفتگی حس نظم هم ایجاد خواهد کرد. همچنین، هر روز یک شروع تمیز و به قاعده خواهید داشت که قطعاً در بهره وری شما مفید است. تمیز کردن آسان دیگر برای یک تأثیر بزرگ: پنجره های شما (آنها چشم ساختمان محسوب می شوند). یک براق کننده جدید به آن لیوان بدهید تا نور خورشید را به حداکثر برسانید.

تمیزی آسان دیگر با تأثیر بزرگ: نظافت پنجره ها. پنجره ها چشم ساختمان محسوب میشوند. با برق انداختن آنها مقدار نور خورشید را در خانه حداکثر کنید.

 

فنگ شویی

شکل و اندازه سرسرای ورودی خانه مهم نیست. فقط آن را تمیز و روشن نگه دارید.

 

4- موارد غیرضروری در ورودی خانه نباشد.

آیا منطقی نیست که اولین مکانی که هنگام باز شدن در می بینید مکان مهمی برای داشتن انرژی خوب باشد؟ در فنگ شویی، ورودی نشان دهنده راه ورود انرژی به خانه و زندگی شما است. خرده ریزها، جورابهای گلوله شده، کرک و مو و کثیفی و… را از آنجا دور کنید. گردگیری کنید. اگر فضا کافی است، گلدان یا اثر هنری اضافه کنید. هرکاری از دستتان برمیآید انجام دهید تا فضا جذاب شود. کریستین اسپوزیتو، معمار و طراح داخلی که فنگ شویی خوانده است، می گوید: “همیشه جاکفشی، جالباسی و محلی برای نگهداری چترها داشته باشید. مهم است که اینها همه مکان خاص خود را در خانه داشته باشند زیرا آنها انرژی جهان را آن سوی در ورودی خانه شما نگه میدارند. “

 

5- موانع را بردارید.

آیا مسیرهای پررفت و آمد در خانه شما – مثلاً از اتاق خواب به دستشویی – از خطرات وسایلِ سرراه و لغزش پا دور هست؟ آیا میز و صندلی وجود دارد که هر روز به آن برخورد کنید؟ به چگونگی حرکت در این مسیرها فکر کرده و سعی کنید آنها را تا حد ممکن روشن کنید. اگر این باعث بازآرایی عمده ای میشود، احتمالاً به آن نیاز دارید. در فنگ شویی کارایی همه چیز است. بنابراین مهم است که موانع موجود در مسیر خود را پاک کرده و رفت و آمد را تا حد ممکن آسان کنید.

 

فنگ شویی

تعدادی گلدان به فضا اضافه کنید.

 

6- گیاهان را به محیط اضافه کنید.

شعار زندگی جدید شما باید این باشد: هر کجا شک کردید، گلدانی اضافه کنید. ما یک آغازگر دقیق تر در مورد اینکه کدام یک به شما کمک می کند ایده آل خود را پیدا کنید و در چه موقعیتی قرار دارد ، ارائه کردیم ، اما پاسخ کوتاه؟ گیاهان تجسم انرژی زندگی هستند ، بنابراین آنها طراوت و نشاط را به خانه شما می بخشند. ما آغازی دقیق برای یافتن چی ایدئال و بهترین موقعیت آن به شما ارائه کردیم. اما پاسخ کوتاه چیست؟ گیاهان تجسم انرژی زندگی هستند، بنابراین آنها طراوت و نشاط را به خانه شما میبخشند.

 

7- از فلزات استفاده کنید.

کریستین میگوید: “در تقویم چینی، ما در سال موش هستیم که عنصر آن فلز است.” “این عنصر برای استفاده در دفتر کار عالی است زیرا به وضوح، هشیاری ذهن، آرامش و تعادل انرژیها کمک میکند، همچنین میتواند به بهره وری هم کمک کند. (این تغییرات کاملاً به هنگام است؛ چرا که همه ما با شیوع ویروس کرونا به برنامه ها و فضاهای جدید ایجاد میکنیم.) چند کاسه تزئینی ، تندیس یا مجسمه های کوچک به همراه داشته باشید. از تعدادی کاسه تزئینی، تندیس یا مجسمه کوچک استفاده کنید.

 

برچسب ها: فنگ شویی، تعادل انرژی، چی، کرونا، فضای داخلی،  انرژی مثبت