چرا قرنیز پارکت یا کفپوش مهم است؟

در مقایسه با روش مرسوم چسباندن پارکت، پارکتهای مهندسی مورفلور طوری طراحی شده که میتوان آنها را بصورت شناور اجرا کرد. در نتیجه، گپی در  لبه های کف بایست باشد تا فضای لازم برای انجام حرکت و جابجایی پارکتها فراهم باشد. حرکات طبیعی پارکتها به قدری کم است که به سختی زیر پا حس میشود! بهرحال باید حواسمان باشد تا حرکات طبیعی آنها محدود نشود. زیرا در غیر این صورت به مرور زمان کمانی و خم میشود. اینها نکاتی است که در نصب پارکت بایست لحاظ کرد.

همانطور که در مقالات دیگر مورفلور گفته شد، گپهای کفپوش اغلب اگر برطرف نشود زشت و بدنماست. اینجاست که قرنیز کف یا دیوار نقش مهمش را نشان میدهد. با دو هدف کارکرد و زیبایی شناسی در نقش مکمل پارکت، در اینجا چهار مزیت قرنیز برای کفپوش ذکر شده است که در هنگام خرید پارکت بایست لحاظ کرد. در یک کلام نصب قرنیز مرحله مکمل نصب پارکت است.

1- محافظت از دیوار

آیا تا به حال بر روی دیوارها اثر دکور و مبلمان قدیمی که به جا مانده باشد، دیده اید؟ آن بخشها را به دقت مشاهده کنید. متوجه میشوید که در آن قسمتها، اصلاً نصب قرنیز انجام نشده است. قرنیز کف، از گپ و فاصله کارکردی بین مبلمان، کفپوش و دیوار محافظت میکند. این برای محافظت طولانی مدت از دیوارهای خانه شما اهمیت دارد.

2- پوشش گپ بین کف و دیوار

گاهی ممکن است به نظر برسد که کفپوش یا پارکت خانه به خوبی نصب نشده، چون بین کف و دیوار گپهایی قابل مشاهده وجود دارد. قبل از تماس با نصاب و فروشنده محصول برای رفع نقص، خوب است بدانید که گپها عمداً ایجاد شده اند تا انبساط و انقباض کف را جبران کنند.

قرنیز این گپهای کوچک را پوشانده تا سطح کف بدون درز و یکپارچه شود و همچنین از نفوذ آب جلوگیری کند و تضمین میکند که زیرسازی کفها و دیوارها تحت تأثیر جنبه های تخریبی رطوبت قرار نمیگیرد. همچنین در برخی موارد باعث مقاومت در برابر موریانه نیز میشود.

بیشتر بخوانید

3 زیبایی خانه

قرنیز میتواند باعث زیبایی در دیوارهای خالی شود و خانه بی رونق را زیبا کند. حتی اگر باسلیقه انتخاب و اجرا شود، بخش برجسته طراحی داخلی خانه به حساب می آید. امروزه طیف گسترده ای از انواع قرنیز پی وی سی، یو پی وی سی، ام دی اف و وینیل در رنگها و طرحهای مختلف تولید میشود و مطمئناً میتوانید به راحتی قرنیز با جنس و طرح و رنگ دلخواه شما و مناسب خانه تان، که به خوبی با دکوراسیون داخلی نیز هماهنگ شود، تهیه کنید. با وجود دنیایی از طرح و رنگ و جنس محصولات محدودیتی قابل تصور نیست. پس نصب قرنیز را جدی بگیرید.

بیشتر بخوانید

4- مانع بین دیوار و تِی مرطوب

هنگام تمیز کردن کف، تماس مداوم دستمال یا تی مرطوب با دیوار به تدریج لکه هایی زشت و چرکین روی دیوار به جا میگذارد! زمان نظافت کف، وجود قرنیز مانند حائلی بین تِی و دیوار عمل کرده و از ایجاد لکه های کثیف روی دیوار جلوگیری میکند.

هرگز قرنیز کف را در خانه دست کم نگیرید. با طرح و رنگ درست، افزودن این دکوراسیون ساده به خانه زیبایی میبخشد و دیوارهای خانه را محافظت میکند.

برچسب ها: انبساط و انقباض کف، قرنیز کف، گپ بین کف و دیوار، پی وی سی، محافظت از دیوار، نصب پارکت