مورفلور پارکت لوکس تولید می کند. قیمت پارکت مورفلور نسبت به آنچه در بازار است شاید ارزان نباشد. این موضوع دلیل دارد و از نقطه نظر تولیدی فاصله لاکچری و دست ساز بودن زیاد نیست. به راحتی می توان گفت نهایتا محصولات مورفلور دست ساز است. اما این امر در کنار تجهیزات و ماشین آلات فوق العاده و به روز مورفلور میسر است. ماشین کار می کند و دست فینیش می کند. این شعار مورفلور در کارخانه است. ما فکر می کنیم که هر گونه تولید لوکس بایست این چنین باشد. از این لحاظ تیم اجرایی مورفلور برای تولید پارکت، همراه با بیش از 40 نفر نیروی کارگری یا اپراتوری در مجموعه تولیدی مورفلور مشغول به کارند.

مجموعه تولیدی مورفلور برای تولید پارکت های کاملا متمایز نسبت به محصولات بازار در سه قسمت فعالیت می کند:

1-متریال

با عنایت به خاص بودن محصولات، متریال اولیه تا حد امکان در کارخانه تولید می شود. مراحل مانند تولید لایی، پرسکاری، رنگ و روغن و فینیش از جمله مراحل تولیدی این قسمت است.

2-ماشینکاری

غالبا تایل های پارکت مورفلور در رده تایل های بلند (plank flooring) محسوب می شوند (متوسط 180 سانتی متر). البته لازم به ذکر است حدود 80 درصد شرکت های تولید کننده پارکت لوکس در دنیا طول تایل پارکتشان بیش از 1.5 متر است. این امر موجب دشواری هایی خصوصا در بخش مربوط به اتصالات می گردد. از این لحاظ ماشین آلات بروز مورفلور با دقتی کامل، مراحل ماشین کاری و تولید پارکت خام را در کارخانه انجام می دهند. از جمله بخش های این قسمت می توان به دستگاه هایCNC فرز، ماشین آلات کلاسیک نجاری، واحد سندینگ و قسمت فینیش اشاره کرد.

3-آزمایشگاه و واحد QC

چوب متریال طبیعی است. گونه های چوبی با یکدیگر متفاوت اند، حتی در یک درخت قسمت های مختلف تنه، چوب هایی با رطوبت و سختی گوناگون بدست می دهند. لذا در آزمایشگاه مورفلور با دقت تمام، محصولات اولیه، اعم از چوب، چندلایی و … مورد بررسی قرار می گیرند تا در خط تولید بنا بر مورد استفاده رده بندی شوند. این امر در حوزه قسمت های سایش و فینیش صورت می پذیرد. با توجه به گوناگونی و تنوع متریال مورد استفاده، بایست در آزمایشگاه تست های اولیه روی فینیش مورد نظر صورت گیرد.  در واحد QC  محصول نهایی، تایل به تایل مورد بررسی قرار می گیرد و متخصصان این بخش هر محصول را از لحاظ کیفی چک می کنند.