سوالات متداول :  سوالات متداول پیش از خرید پارکت    سوالات متداول پیش از خرید پارکت

تفاوت بین کفپوش خم و کفپوش صاف چیست؟

ایده پارکتهای با پترن خم، با الهام از طبیعت و شکل کلی رویش درختان طرح ریزی شده است. سری پارکتهای خم مورفلور برای هر پروژه بر اساس پلان آن ساخته میشود و از این لحاظ سفارشی ساز محسوب میشود. دلیل اصلی اینکه کفپوش چوبی مورفلور، یک کفپوش لوکس شناخته میشود نیز همین است. پس از دریافت نقشه پلان، روند طراحی آغاز میشود. دپارتمان طراحی مورفلور با استفاده از الگوریتمهای ویژه خود، طرحی برای کف واحد مورد نظر ایجاد میکند که در آن سعی بر آن است، هر تایل پارکت تا حد امکان شبیه به شکل تخته چوب خام باشد. البته نتیجه کفپوشی کاملا خاص و با ظاهری طبیعی است.

پارکتهای متعارف و صاف مورفلور، با اینکه بر اساس سفارش مشتری ساخته نمیشوند، با اینحال پترن و طرحهایی خاص دارند. این نوع از کفپوش ها برای سلیقه های کاملا خاص طراحی شده اند. در مدلهای کفپوش صاف، خریدار مورفلور مانند دیگر کفپوشهای بازار، بر اساس متراژ مورد نیاز خود خریداری میکند.

آیا قیمت کفپوش سفارشی-ساز از قیمت کفپوش های معمولی بیشتر است؟

برآورد میزان دقیق متراژ پارکت خم در پروژه توسط تیم نقشه برداری مورفلور محاسبه میشود. لذا خریدار پارکت خم، خرید اضافه برای کسری کفپوش نمیکند. این موضوع تاثیر بسزایی در هزینه نهایی پروژه دارد.

آیا مورفلور پارکت صاف هم تولید می کند ؟

بله. در دو مدل:

  1. مدل اپیک لبه کاملا صاف دارد. یک قواره مستطیلی. در مدل اپیک عرض و طول تایلهای مجاور برابر نیستند. این امر سبب نوعی رندومنس میگردد که احتمالا برای دیزاینرها جذاب است. البته بنا به نظر طراح پروژه، میزان نابرابری تایلها قابل تغییر است. حتی میتوان همه آنها را برابر یکدیگر تولید کرد.
  2. مدل ورسا نیز دارای لبه های صاف است. تمامی تایلهای ورسا دارای ابعاد برابر 120X17 سانتیمتر است. انتخاب ورسا برای طراحانی است که میخواهند از بافت حاصل از پارکت ورسا، در کلیت طراحی خود بهره مند شوند.
مورفلور پیشنهادی برای پوشش سقف یا دیوار دارد؟

مدلهای کفپوش چوبی مورفلور پیشنهادی ویژه برای معماریهای داخلی خاص در قسمت پوشش دیوارها و سقف یا به عبارت دیگر پارکت دیوار است. امروزه بخاطر کثرت استفاده از کاغذ دیواری و کلیشه ای شدن آن، کاور سطوح سقف و دیوار با چوب، آن هم با پترنها و فرمهای ویژه برای سلائق خاص و با وسواس زیاد جذاب است. برای اطلاعات بیشتر در مورد پارکت دیوار یا سقف با کارشناسان ما تماس بگیرید.

نصب پارکت خم چقدر سخت است؟

عملیات نصب پارکت مورفلور مانند تمامی دیگر پارکتهای چوبی متعارف بازار است. تنها در مورد مدلهای خم باید گفت که نصب آن خیلی دشوار نیست. بسته به اینکه چقدر اهل چالشید. بعد از طراحی کفپوش واحد شما و تولید نهایی آن، نقشه های اجراء شامل کدگذاریهای مربوط به هر تایل و همچنین نقشه جایگیری برای شما ارسال میشود. حل پازل تایلینگ کف، بر اساس این راهنما کاملا قابل حل است. اگر هم حوصله ندارید، گروه نصب مورفلور پروژه تان را تحویل میدهد.

چطور سفارش دهیم؟

با ما تماس بگیرید و یا ایمیل بزنید. کارشناسان ما سریعا جوابگویتان هستند. در صورت تمایل میتوانید از آنها بخواهید کالیته های رنگ و نمونه تایلهای پارکت مورفلور را به پروژه تان بیاورند.

آیا پارکت های مورفلور ضدآب است؟

اول باید بگوییم ضدآب بودن مفهومی مهندسی نیست. از لحاظ تکنیکال استانداردهای مختلف در مورد ضد آب بودن، تعاریف گوناگونی نیز دارند. ولی با اینحال، از آنجا که چسبهای استفاده شده در پلایوود پایه پارکت مهندسی شده مورفلور، پلی اورتان است تا حدود بسیار زیادی نسبت به دیگر پارکتهای موجود در بازار ضد آب است. نکته دیگر اینکه رنگ استفاده شده در پارکت مورفلور از نوع جذبی (penetrative) است. این نوع فینیشها به عمق چوب نفوذ میکنند و سبب ممانعت از ورود آب میشوند. اگر نگرانید در یک کلام: پارکت مورفلور گزینه خوبی برای کفپوش آشپزخانه یا اتاق کودک است!

چه اتفاقی می افتد اگریک تایل آسیب ببیند و نیاز به تعویض داشته باشد؟

بسته به میزان آسیب راه حلهای گوناگونی وجود دارد. حتما از کارشناسان مورفلور راهنمایی بخواهید.